Obchodní závod

Sortiment

Traktorové sekačky KUBOTA – řada GR

traktorova-sekacka-kubota-gr-01.jpg traktorova-sekacka-kubota-gr-03.jpg traktorova-sekacka-kubota-gr-04.jpg

Model GR 1600 ID

 

13,5 PS (10 kW) SAE

 • 13,5 k, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota, 2-válec, spotřeba do 1,5 l/hod.
 • Hydrostatická převodovka, náhon sečení kardanem.
 • 2 nožové sečení 1,07 m., boční výhoz.
 • 11 pozic sečení, 25 – 102 mm.
 • Malý, ale výkonný.

TRAKTOROVÁ SEKAČKA KUBOTA S NAFTOVÝM MOTOREM

Vylepšený model úspěšné traktorové sekačky GR 1600 ID je dodáván s dvou-nožovým sečením s bočním výhozem. Stejně jako ostatní modely řady GR reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota. Tato elegantní, komfortní a výkonná traktorová sekačka se snadnou obsluhou a pohodlně dostupnými ovládacími prvky umožňuje každému uživateli dosažení perfektních výsledků při sečení.

VÝKON

Silný motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motoru má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR1600 ID je vybavena dvouválcovým naftovým motorem o výkonu 13,5 HP, který snese mnohem větší zatížení, než řada benzínových motorů s vyšším udávaným výkonem a to při výrazně menší spotřebě paliva. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu. Díky velké palivové nádrži s kapacitou 18 l je možné se strojem pracovat mnohem delší dobu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR1600 ID přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje velmi výkonně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka

Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

SEČENÍ

Žací ústrojí

Je konstruováno obdobně jako u plně profesionálních sekaček a proto provádí sečení trávy stejně kvalitně. Díky snadné obslužnosti dokáže využít všechny výhody, které jeho konstrukční pojetí nabízejí, prakticky každý uživatel.

DESIGN - KOMFORT

Stylový design stroje GR1600 ID začíná u aerodynamické čelní masky stroje, elegantních reflektorů po jednoduchý kryt motoru. Krása designu se však neomezuje pouze na vnější část. GR 1600 ID je také překvapivě pohodlný. K ergonomickým pozoruhodnostem jeho výbavy (viz obr) patří rovná podlaha na místě řidiče, zajišťující dostatek místa pro nohy a velmi přehledná přístrojová deska (Easy Checker), která umožňuje optimální kontrolu všech funkcí traktoru.

Model GR 1600 II

 

13,5 PS (10 kW) SAE

 • 13,5 k, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota, 2-válec, spotřeba do 1,5 l/hod.
 • Hydrostatická převodovka, náhon sečení kardanem.
 • 2 nožové sečení 1,07 m., výhoz do koše 370 l.
 • 11 pozic sečení, 25 – 102 mm.
 • Malý, ale výkonný.
TRAKTOROVÁ SEKAČKA KUBOTA S NAFTOVÝM MOTOREM

Vylepšený model úspěšné traktorové sekačky GR 1600 je vybavená nově vyvinutým sběrným košem na trávu ( s větším objemem a lehčím) . Stejně jako ostatní modely řady GR reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota. Tato elegantní, komfortní a výkonná traktorová sekačka se snadnou obsluhou a pohodlně dostupnými ovládacími prvky umožňuje každému uživateli dosažení perfektních výsledků při sečení.

VÝKON
Silný motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motoru má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR1600 II je vybavena dvouválcovým naftovým motorem o výkonu 13,5 HP, který snese mnohem větší zatížení, než řada benzínových motorů s vyšším udávaným výkonem a to při výrazně menší spotřebě paliva. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu. Díky velké palivové nádrži s kapacitou 18 l je možné pracovat delší dobu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR1600 II přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje robustně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka

Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

SEČENÍ
Žací ústrojí

Je konstruováno obdobně a provádí sečení a sběr trávy stejně kvalitně jako žací ústrojí, určená pro profesionální využití. Díky snadné obslužnosti dokáže využít všechny výhody, které jeho konstrukční pojetí nabízejí, prakticky každý uživatel.

Sběrný koš na trávu

Velký sběrný koš s objemem 370 litrů je neuvěřitelně robustní a protože je vyrobený z lehkého materiálu zůstává snadno ovladatelný. Na vyhazovacím kanálu žacího ústrojí (A) byla provedena celá řada zlepšení. Došlo k jeho zvětšení, aby nedocházelo k ucpávání. Navíc byl doplněn elektronickým senzorem, který signalizuje nutnost vyprázdnění. Pomocí nově zabudované páky na boku traktoru (B) s pomocným plynovým pístem může řidič vysypat snadno a lehce posečenou trávu aniž by opustil sedadlo. Sklopné víko sběrného koše (C) je možné doširoka otevřít a získat tak možnost lepšího přístupu. Pro případ, že se rozhodnete pracovat bez sběrného koše je nabízen jako samostatné příslušenství reflektor, který vyhazuje trávu přímo na zem a dá se velmi jednoduše nasadit na konec vyhazovacího kanálu.

DESIGN - KOMFORT

Stylový design stroje GR1600-II začíná u aerodynamického tvaru krytu motoru a elegantních reflektorů a pokračuje až ke zcela nově vyvinutému a snadno ovladatelnému sběrnému koši na trávu. Krása designu se však neomezuje pouze na vnější část. GR 1600-II je také překvapivě pohodlný. K ergonomickým pozoruhodnostem jeho výbavy (viz obr) patří rovná podlaha na místě řidiče, zajišťující dostatek místa pro nohy a velmi přehledná přístrojová deska (Easy Checker), která umožňuje optimální kontrolu všech funkcí traktoru.

 Technická data

 

Motor naftový 2 -válcový motor,chlazený vodou 
Max. výkon motoru dle SAE 13,5 HP
Kapacita palivové nádrže 18  l
Celková délka 2460  mm
Celková šířka 1110  mm
Celková výška 1190  mm
Převodovka hydrostatická 
Pohon převodovky kloubová hřídel 
Pojezdová rychlost vpřed/vzad: 0-10,0 / 0-5,0 km/h
Žací ústrojí Zvedání ručně 
Pohon od motoru kloubová hřídel  
Šířka sečení 1070 (42") mm
Obsah sběrného koše 370 (vyprazdňování ručně) l
Hmotnost 310 (bez ž. ú. a sběr koše ) kg

 

 

Model GR 2120

·         21 k, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota, 3-válec.

·         Řízení Glide Steer 4x4, hydrostatická převodovka, náhon sečení kardanem.

·         3 nožové sečení 1,22 m., výhoz do koše 450 l.

·         11 pozic sečení, 25 – 102 mm.

·         Jediná hydrostatická sekačka 4x4.

Tato prvotřídní traktorová sekačka, vylepšená oproti předchozímu modelu GR 2100 II, je vybavená nově vyvinutým sběrným košem na trávu, jedinečným systémem řízení Glide Steer, inovačním systémem pro přímé vyhazování trávy a dieselovým motorem o výkonu 21 HP. Kubota GR 2120 zaručuje maximální výkon při sečení a překvapivou kvalitu střihu. Reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota.

Silný motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motorů má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR2120 je vybavena tříválcovým naftovým motorem o výkonu 21 HP. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR2120přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje robustně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka

Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

Servořízení na poháněné přední nápravě

Dobře ovladatelné servořízení zajišťuje extrémní otáčivost. Díky němu může GR2120 ovládat prakticky každý.

Systém řízení Glide Steer

Umožňuje GR2120 provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí. Funkce systému:
1) Při jízdě vpřed vyniká GR2120 maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu
2) Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem na doraz vnitřní zadní kolo volně otáčí.
3) Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Sedadlo řidiče s pérováním/rovná podlaha u řidiče

Velmi komfortní sedadlo řidiče stroje GR2120 s odpruženým paralelním soutyčím může být nastaveno dle potřeby každého řidiče. Rovná podlaha v místě řidiče nabízí velký prostor pro nohy.

Sběrný koš na trávu

Má objem 450 litrů a je umístěn níže. Tímto způsobem nedochází k ucpání a navíc se ušetří čas, potřebný k jeho vyklopení. Je zhotoven z lehkého materiálu, což usnadňuje manipulaci s ním. Postranní pákou může řidič vyhazovat trávu, aniž opustí své sedadlo.

Technická data

 

Motor naftový 3- válcový motor, chlazený vodou 
Max. výkon motoru dle SAE 21 HP
Kapacita palivové nádrže 18 l
Celková délka 2880 mm
Celková šířka 1280 mm
Celková výška 1205 mm
Převodovka hydrostatická, 4x4 
Řízení Glide Steer, plně hydraulické servořízení 
Pohon převodovky kloubová hřídel 
Pojezdová rychlost vpřed/vzad 0-10 / 0-5 km/h 
Žací ústrojí Zvedání hydraulické 
Pohon od motoru kloubová hřídel 
Šířka sečení 1220 (48") mm
Obsah sběrného koše 450 (vyprazdňování ručně) l
Celková hmotnost 515 (s ž. ú. a sběr koše) kg
 

 

 

Model GR 2120 S

 

Traktorová sekačka vybavená osvědčenými prvky řady GR určená pro nasazení při práci, kde není požadován sběr trávy. Je vybavená žacím ústrojím s bočním výhozem trávy.

Silný motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motorů má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR2120S je vybavena tříválcovým naftovým motorem o výkonu 21 HP. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR2120S přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje robustně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka

Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

Servořízení na poháněné přední nápravě

Dobře ovladatelné servořízení zajišťuje extrémní otáčivost. Díky němu může GR2120S ovládat prakticky každý.

Systém řízení Glide Steer

Umožňuje GR2120S provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí. Funkce systému:
1) Při jízdě vpřed vyniká GR2120S maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu
2) Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem na doraz vnitřní zadní kolo volně otáčí.
3) Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Sedadlo řidiče s pérováním/rovná podlaha u řidiče

Velmi komfortní sedadlo řidiče stroje GR2120S s odpruženým paralelním soutyčím může být nastaveno dle potřeby každého řidiče. Rovná podlaha v místě řidiče nabízí velký prostor pro nohy.

Žací ústrojí s bočním výhozem

 

Žací ústrojí s bočním vyhazováním v extrémně robustním provedení zpracovává bez problémů také vysokou trávu.

 • 21 k, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota, 3-válec.

 • Řízení Glide Steer 4x4, hydrostatická převodovka, náhon sečení kardanem.

 • 3 nožové sečení 1,22 m., boční výhoz – bez koše.

 • 11 pozic sečení, 25 – 102 mm.

 • Jediná hydrostatická sekačka 4x4.

 • Technická data

   

  Motor naftový 3- válcový motor, chlazený vodou 
  Max. výkon motoru dle SAE 21 HP
  Kapacita palivové nádrže 18 l
  Celková délka 2000 mm
  Celková šířka 1550 mm
  Celková výška 1205 mm
  Převodovka hydrostatická, 4x4 
  Řízení Glide Steer, plně hydraulické servořízení 
  Pohon převodovky kloubová hřídel 
  Pojezdová rychlost vpřed/vzad 0-10 / 0-5 km/h 
  Žací ústrojí Zvedání hydraulické  
  Pohon od motoru kloubová hřídel 
  Šířka sečení 1220 (48") mm
  Celková hmotnost 445 (s ž. ú.) kg