Obchodní závod

Sortiment

Traktory VALTRA – série S

Nová série S rozšiřuje řadu traktorů Valtra do nové velikostní třídy. Nová série S nabízí nejpokrokovější technologii a nesrovnatelný komfort ve své třídě. Ergonomie kabiny spojuje tradiční hodnoty Valtra s novými technologiemi způsobem jedinečným pro Valtru.

Nová série S také představuje výsledky dlouhodobé spolupráce mezi společnostmi Valtra a AGCO Sisu Power. Nová technologie motoru SRC je šetrná k životnímu prostředí a vysoce účinná.

Více výkonu, více komfortu

Nová série S kombinuje vysoký výkon a inovativní technologii s dokonalým komfortem. Traktory série S poskytují profesionálním zemědělcům a poskytovatelům služeb ty správné stroje pro těžké polní práce a dopravu.

 Model  Max. výkon hp* Max. točivý moment Nm*
 S274  290  1300
 S294  315  1390
 S324  350  1500
 S354  370  1590
 S374  400  1600

* ISO 14396

Motor AGCO Power SCR

Srdcem nové série S4 je motor AGCO Power 8.4l AWF s technologií SCR. Jedná se o nově vylepšený motor, který poskytuje více výkonu než jeho předchůdce a hlavně díky novým technologiím AGCO POWER splňuje nejpřísnější emisní normu Tier 4 Final.

Traktory Valtra série S4 jsou nově vybaveny systémem dvou sekvenčních turbodmychadel, který poskytuje vyšší kroutící moment v nižších otáčkách motoru a zároveň je nižší teplota výfukových plynů, což pozitivně ovlivňuje životnost a náklady na údržbu.

Spotřeba paliva S Series byla vždy bezkonkurenční ve vztahu k dosaženým kilowatthodinám, například vztažená na počet metrů krychlových dřeva, které dokáže naštěpkovat nebo počtu obdělaných hektarů.

Nový motor 8.4 AWF AGCO POWER snižuje spotřebu paliva nové řady S4 o dalších cca 5%.

Bezstupňová převodovka AGCO AVT

Nové traktory série S jsou opatřeny odolnou plynulou převodovkou AVT (AGCO Variable Transmission). Osvědčená plynulá převodovka se snadným ovládání umožňuje obsluze využívat plný výkon pro těžké práce. Pojezdová rychlost traktoru a otáčky motoru mohou být nastaveny pomocí plynového pedálu, ručního ovládání nebo automaticky prostřednictvím účinného inteligentního řídícího systému traktoru (ITC).

Pracovní rozsahy

Bezstupňová převodovka AGCO AVT nabízí dva pracovní rozsahy pro práce vyžadující různé rychlosti, což umožňuje efektivně optimalizovat využití tahového výkonu. Příkladem je jízda při nízkých otáčkách motoru, kdy je významná úspora paliva.

Pracovní rozsah A je určený pro veškeré těžké práce vyžadující velkou tahovou sílu.

Pracovní rozsah B je primárně určený pro silniční přepravu.

Hydraulika

Hydraulický systém Load sensing čerpadlem dodávajícím 205 l/min s regulací průtoku a tlaku. Až 6 hydraulických okruhů s power beyond propojením.

Výkon motoru série S odpovídá hmotnosti traktoru, zaručující společně dostatečnou tahovou sílu i s tím nejtěžším připojeným nářadím.
• Hydraulický systém load-sensing
• Čerpadlo s proměnným geometrickým objemem s průtokem 205 l/min
• 4-6 hydraulických okruhů a přímý vývod od čerpadla power beyond
• Zvedací síla čelního závěsu 5 t, čelní vývodová hřídel jako volitelná výbava
• Zvedací síla zadního závěsu 12 t

Provedení nové série S kombinuje již známé prvky designu Valtra s nejnovějšími inovacemi. Kabina nabízí vynikající výhled ve všech směrech a každý detail je pečlivě promyšlen. V současné době nejlepší technologie je dalším důkazem revolučního přístupu Valtry. Podvozek série S je zcela nový, stejně jako nápravy a převodovka, a série S tak poskytuje pro Valtru dobře známý příjemný pocit při řízení.

Vynikající podmínky pro řízení

Podmínky pro řízení v úplně nové prostorné kabině jsou vynikající, stejně tak výhled všemi směry. Ovládání systému otočného řízení TwinTrac může být stranově nastavitelné, což zvyšuje efektivitu práce. Odpružení kabiny ve všech čtyřech rozích tlumí nerovnosti společně s odpružením přední nápravy. Zvolit lze rovněž semi-aktivní odpružení kabiny AutoComfort oceněné stříbrnou medailí na veletrhu Agritechnica.

Opravdový styl Valtra

Ovládací prvky v pravém stylu Valtra jsou velmi jednoduché a snadno se používají. Například páčka změny směru jízdy a ruční brzda jsou dobře známé z ostatních modelů traktorů Valtra. Systém řízení s nastavitelnou citlivostí QuickSteer umožňuje snadnou jízdu. Xenonové pracovní světlavpředu, vzadu a po stranách usnadňují práci při nedostatečné viditelnosti. Ochlazovaná přihrádka zajistí studené občerstvení a nápoje, spolujezdec sedí pohodlně a bezpečně na plnohodnotné sedačce s opěradlem

Samozřejmě je pro traktory série S k dispozici široká škála volitelné výbavy včetně systémů Isobus a Auto-Guide nebo například klimatizovaná sedačka řidiče.

Vlastnosti

• Prostorné a funkční provedení kabiny
• Dobře známé a osvědčené ovládací prvky Valtra jako např. páčka změny směru jízdy pod zatížením.
• Systém řízení s nastavitelnou citlivostí QuickSteer
• Vyhlášená sedačka řidiče Valtra Evolution
• Nové provedení sedačky spolujezdce
• Odpružení přední nápravy
• Odpružení kabiny ve čtyřech bodech
• Systém otočného řízení TwinTrac - volitelná výbava
• Xenonová světla - volitelná výbava
• Auto-Guide - automatický systém řízení pomocí satelitní navigace - volitelná výbava

Technické informace:

http://www.valtra.cz/?page_id=289

Prospekt ke stažení:

http://www.valtra.cz/download/Valtra%20S_2012%20low.pdf